Начальник Одеської митниці повідомив про відкриття терміналу для швидкого оформлення ввезених в Україну автомобілів

Неділя, 16 липня 2017 00:00 - Новини
Начальник Одеської митниці повідомив про відкриття терміналу для швидкого оформлення ввезених в Україну автомобілів
В Одеській області відкриють спеціальний термінал для швидкого оформлення ввезених в Україну імпортних автомобілів. Про це повідомив начальник Одеської митниці ДФС Олександр Власов.

Олесандр Власов повідомив, що зараз, на базі Одеської митниці реалізується пілотний проект зі створення автомобільного ХАБу аналогів якого немає в Україні. Проект здійснюється під патронатом в.о. голови ДФС Мирослава Продана і Голови Одеської ОДА Максимв Степанова.

Vlasov pres kor«Автомобільний хаб - можливість максимум за дві доби виїхати з території порту на розмитненому автомобілі з номерами державної реєстрації будь-якого регіону України. Таке спрощення стане можливим завдяки електронній черзі й злагодженим діям 8 різних служб. Це також мінімізує корупційні ризики й суттєво прискорить митні формальності», - заявив Власов.

За його словами, пілотний проект передбачає, що людський фактор при оформленні автомобілів буде мінімізований. Планується, що робота представників різних служб в одному терміналі значно прискорить процедуру митного та іншого оформлення авто.

Власов зазначив, що близько 10% автомобілів, що ввозяться, мають пошкодження, оскільки власникам вигідніше ввозити машини, що вже були у використанні. Згідно із законодавством, після митного оформлення власникам дається ще 10 днів на переобладнання автомобіля.

Зазначений пілотний проект також передбачає роботу станції техобслуговування. Планується, що вартість послуг цієї СТО в ХАБі буде не вища, ніж в інших місцях.

«У ХАБі функціонуватиме банківський підрозділ, страхова компанія, різні експерти», - сказав Власов, запевнивши, що цей термінал стане гарною альтернативою традиційній процедурі оформлення.

Читайте також: Контрабандисти і корупціонери вийшли “на тропу війни” проти керівництва Одеської митниці

Наступного тижня має відбутися нарада, на якій буде обговорено деталі відкриття терміналу.