Де-факто закони у парламенті приймає стара коаліція

Вівторок, 18 липня 2017 00:00 - Новини
Де-факто закони у парламенті приймає стара коаліція
Найбільше голосів «за» прийняті під час 6 сесії ВРУ закони віддавали фракції старої коаліції. Про це йдеться в дослідженні КВУ: «Підсумки 6-ої сесії Верховної Ради: головні провали та здобутки», що було виконано в рамках проекту Дослівно.

За час роботи 6 сесії (станом на 9 липня) було прийнято 100 законів. Із них 56 ініціювали народні депутати, 32 – уряд, 12 – Президент. Абсолютну більшість законів було прийнято завдяки голосуванню членів старої коаліції «Європейська Україна».

В середньому за прийняті закони голосували 76% депутатів «Народного Фронту», 71% – БПП, 71% – РПЛ, 64% – «Самопомочі», 52% – «Батьківщини», 41% – позафракційних депутатів, 36% – «Волі Народу», 32% – групи «Відродження», 25% – «Опозиційного блоку». Така ж тенденція зберігалася й при голосуванні за закони уряду та Президента.

golos

«Фракції «старої коаліції» часто спекулюють на власній опозиційності, перекладаючи відповідальність за ситуацію в країні на чинну владу. Однак, як показує наше дослідження, без голосів РПЛ, «Самопомочі» та, в меншій мірі «Батьківщини», не приймається жоден закон. Так, РПЛ більшістю від свого складу підтримала 69 законів, «Самопоміч» - 65, «Батьківщина» - 40. Фактично не голосують за жодні ініціативи лише депутати «Опоблоку», які не дали ні одного голосу за 35 законів», - зазначив аналітик КВУ Денис Рибачок.

В середньому за прийняті під час 6-ої сесії ВРУ закони голосували 247 народних депутатів із 422.

Методологія. При підрахунку враховувалося останнє успішне голосування. Тобто, те, коли закон було прийнято в цілому. Не бралися до уваги голосування за закони щодо ратифікації, оскільки такі документи переважно є технічними і підтримуються всіма фракціями. Враховувалися закони, які вже були підписані Президентом.