Ватажок терористів Захарченко оголосив про створення нової держави – Малоросії

Вівторок, 18 липня 2017 00:00 - Новини
Ватажок терористів Захарченко оголосив про створення нової держави – Малоросії
Глава так званої ДНР Олександр Захарченко оголосив про заснування нової держави під назвою Малоросія, яка, за його словами, є правонаступником колишньої України.

Захарченко зазначив, що ситуація в Донбасі зайшла в глухий кут. "Зав'язався такий вузол, який розрубати вже не можна", заявив він.

Проте, очевидні економічні, соціальні та військові проблеми «малоросів» не заважають ватажкам терористичних угруповань робити макроекономічні прогнози розвитку своїх псевдоутворень.

"Ми вважаємо, що "Донецька Народна Республіка", разом із "Луганською Народною Республікою", залишаються єдиними територіями України, не враховуючи Крим, на яких збереглася законна влада" - наголосив Захарченко.

За його словами, "Малоросія" буде складатись із 19 українських областей. Її столицею стане Донецьк, а Київ залишиться історично-культурним центром без статусу столичного міста. 

"Щоб уникнути хаосу, пропонуємо ввести надзвичайний стан на три роки, за цей час заборонена діяльність будь-яких партій, в цей же строк починаються розслідування із залученням міжнародної громадськості за злочинами в Одесі, на Майдані, в Донбасі. Це рішення визріло вже давно, але всьому свій час, і от саме сьогодні ми пропонуємо той варіант, який дозволить зупинити війну", - сказав Захарченко.

Українські політологи та експерти одностайно заявляють, що всі заяви ватажків фейкових республік не впливають ні на міжнародну політику України, ні на мінський процес: «Адже малоросія чи ДНР або ЛНР – не є суб’єктами перемовин у Мінському форматі. Там мова йде про окрему Луганську та Донецьку область України. Тож заява Захарченко – це спроба підняти хвилю у інформаційному полі. Це, швидше, черговий етап інформаційної ніж політичної війни», – прокоментував заяву ватажка терористів

Повноважний представник РФ у складі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов теж прокоментував заяву захарченка: «Ця ініціатива не вписується в мінський процес, я сприймаю це тільки як запрошення до дискусії, ніяких правовстановлюючих наслідків дана заява не має».

У свою чергу, український політтехнолог Олег Пастернак висловив власну думку про цю заяву:

Термін Малоросія в інформаційно-психологічній війні обраний неспроста.

Малоросія - це історично маріонеткова, стисла до бажаних меж, "обірвана" квазіУкраїна, локальне уособлення колись вірного російським ідеям частини українського етносу, що позбавив себе власної національної ідентичності в ім'я служіння Російської імперії.

Нині цей термін взятий на озброєнні російською історичноїюнаукою і щосили тиражується в пропагандистських цілях для консервації меншовартості української нації. І, до речі, вельми успішно. Російський школяр, стикаючись, наприклад, з інтерпретацією акту Переяславської ради 1654 р отримує добірну дозу дезінформації і привчається сприймати Україну виключно як щось штучне і несуб'єктне.

По-перше, послання призначено винятково для вживання західною медійною тусовкою з метою розмноження потрібної віртуальної реальності. Запуск дискурсу "малоросійства" для західної громадської думки дозволить продовжувати представляти Україну як Failed state. Це улюблена ідея Путіна, яку він періодично озвучує ще з 2000-х років.

По-друге, це елемент в ланцюзі попереджувальних для Києва заходів Кремля. Раніше це визнання документів ОРДЛО і наділення регіону правом суб'єктності. Мовляв, будете проявляти активність з ініціативами по реінтеграції та біометричному контролю для громадян РФ, отримаєте симетричну відповідь.

Ну і по-третє, Кремлю важливо хоча б інформаційно відбудувати паралельну, буферну "росіеподобную" Україну. Ідею "Малоросії" можна обіграти так, що піднести світовій громадськості як "розкол" або "розподіл" України, Мовляв, є Україна "американська", "прозахідна", а є "справжня", вірна старшої альфа-матері Україна.