Суд обрав запобіжний захід для «бурштинового» нардепа Розенблата

Середа, 19 липня 2017 00:00 - Новини
Суд обрав запобіжний захід для «бурштинового» нардепа Розенблата
Сьогодні, 18 липня 2017 р. у Солом’янському суді м. Києва розглядається справа нардепа Борислава Розенблата.

Нагадаємо, Борислав Розенблат і Максим Поляков є фігурантами так званої "бурштинової справи".

Більш детально читайте про цю справу тут: Жорсткі вимоги до запобіжних заходів у справі Розенблата

У діях Розенблата ГПУ вбачає ознаки зловживання впливом і хабарництва на загальну суму в 280 тис. дол., у діях Полякова – ознаки зловживання впливом і хабарництва на суму в 7500 дол. Цих депутатів підозрюють в отриманні неправомірної вигоди за внесення до парламенту законопроектів і здійснення інших дій, пов’язаних із видобутком бурштину, в інтересах компанії-нерезидента.

Народний обранець підозрюється у вчиненні дій, передбачених ч. 4 ст. 368 (одержання хабара), ч. 2 і 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України.

САП просить суд про заставу, електронні браслети та здачу паспортів для нардепа.

Оскільки Верховна Рада дала згоду лише на залучення Борислава Розенблата до відповідальності, однак відмовила в його затриманні й арешті, суд може обрати йому запобіжний захід у вигляді застави або особистого зобов'язання.

Захист Борислава Розенблата вважає, що правові підстави для обрання народному депутату запобіжного заходу у вигляді застави відсутні. Про це у Солом'янському райсуді Києва заявив один із адвокатів Розенблата Петро Янченко.

«Недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів - мінус. Правові підстави для обрання Розенблату запобіжного заходу у вигляді застави, на нашу думку, відсутні», - сказав адвокат.

Він наголосив, що ризики (переховуватися від слідства, впливати на свідків тощо. - Ред.) також відсутні. Також адвокат заявив, що прокурори не довели обґрунтованість підозри.

Захист наполягає на пом'якшенні запобіжного заходу – замість застави, пропонує взяття особи на поруки або під особисте зобов'язання.

Але прокурори зазначили, що більш м’які запобіжні заходи — взяття на поруки та особисте зобов’язання — не можна застосовувати до Розенблата, адже ніхто не звернувся до суду з клопотанням про взяття на поруки підозрюваного, а застосувати особисте зобов’язання до Розенблата не можна з огляду на тяжкість інкримінованого йому злочину та з огляду на його соціальний статус і наявність значних коштів. Прокуратура наполягає на обранні запобіжного заходу у повному обсязі.

Депутат Розенблат всі звинувачення відкидає.

Після вивчення матеріалів справи у нарадчій кімнаті, суддя світлана Кушнір оголосила вирок: застосувати запобіжний вирок частково. Розенблат має внести заставу у сумі 7 млн грн. До того ж він має має носити електроний браслет, не залишати місце проживання та вчасно повідомляти про намір змінити місце проживання та роботи, а також здати всі наявні паспорти, у тому числі документи, які дають право виїзду за кордон.