Суд оцінив дії винуватців пожежі на нафтобазі під Васильковом

Четвер, 20 липня 2017 00:00 - Новини
Суд оцінив дії винуватців пожежі на нафтобазі  під Васильковом
До суду направлено обвинувальний акт стосовно службових осіб Держслужби України з надзвичайних ситуацій за службову недбалість, яка призвела до пожежі на нафтобазі у Васильківському районі Київської області.

Читайте також: Минуло 10 років після найбільшої фосфорної аварії в Україні

Генеральною прокуратурою України за результатами досудового розслідування затверджено та направлено 17 липня 2017 року до Подільського районного суду м. Києва обвинувальний акт стосовно двох службових осіб Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області, а саме колишнього начальника управління державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту і головного інспектора відділу нормативно-технічної роботи та контролю за системами протипожежного захисту вказаного управління, - повідомляють на сайті Генпрокуратури. Дії службових осіб Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області кваліфіковано як службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України. Державне обвинувачення у кримінальному провадженні підтримується Генеральною прокуратурою України.

Зазначимо, що перші позови про моральне відшкодування за право на екологічну безпеку подали 2 роки тому. Усього їх 700, їх об'єднали у 14 проваджень. Тоді родини Гримайлів і Замуруєвих виграли справи у компанії-нафтовика, але компенсацію за моральну шкоду їм присудили удвадцятеро меншу – понад 40 тисяч гривень - повідомляли  ТСН.