В Києві відбулась акція проти експлуатації тварин у цирках

Вівторок, 09 жовтня 2018 17:22 - Новини
В Києві відбулась акція проти експлуатації тварин у цирках
У вівторок, 3 жовтня, під будівлею Окружного адміністративного суду Києва відбулась акція за цирк без тварин.

Про це повідомляє кореспондентка АСПІ з місця події.

Саме в цей день суд мав розглядати позов компанії, що представляє інтереси цирку "Кобзов", до Київської міськради з вимогою відмінити локальну заборону шапіто з тваринами в столиці. Проте засідання було перенесено через хворобу судді. За заявою адвоката, це вже третє перенесення засідання. Але перші два рази його переносили через неявку позивача.

"І зараз був би прекрасний варіант, якби він не прийшов втретє, ми змогли б розглядати справу без нього", - заявив він.

IMG 8123

Попри те, що засідання суду так і не відбулося, близько 30 чоловік з плакатами "У цирку весело не всім", "Тваринам страшно у цирку" та "Цирк - бізнес на крові" зібрались під стінами суду, вимагаючи не відміняти рішення КМДА.

За заявою активістів, заборона цирків з тваринами в Києві особливо важлива, бо якщо її відмінять в столиці, інші міста теж підуть цим шляхом.

Зоозахисники нагадали, що хоча б локальна заборона цирків з тваринами важлива не лише через знущання над ними під час дресури, а і через недотримання санітарних та ветеринарних вимог щодо утримання тварин.

"В жодному цирку не можуть бути створені умови для існування будь-яких видів тварин, в першу чергу - диких тварин. По-друге, сама дресура циркова побудована на цілковитих знущаннях над тваринами. Більше того, в цирку “Кобзов" лише за останній рік було кілька ситуацій, які жахають своєю жорстокістю. Наприклад, в Прилуках циркова левиця втекла з цирку, пішла в житлові масиви, її знайшли на території звичайного будинку. І через те, що ні у поліції, ні у цирку не було транквілізаторів, її просто пристрелили", - заявив організатор.

IMG 8137

Також активісти акцентували на тому, що міністр культури України Євген Нищук вбачає в цирках з тваринами культурне надбання України.

Нагадаємо, в листопаді минулого року Київська міська рада заборонила розміщення заїжджих пересувних цирків-шапіто з тваринами на території міста.

IMG 8160

IMG 8140

IMG 8147