Україні потрібен лоукост-аеропорт - Гройсман

Четвер, 27 липня 2017 00:00 - Новини
Україні потрібен лоукост-аеропорт - Гройсман
Ірландський лоукостер Ryanair скасував вихід на український ринок, тому що в країні не було стратегічного бачення галузі авіаперевезень в цілому, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман в інтерв'ю Новому Времени.

Читайте також: Гройсман хоче надалі співпрацювати з МВФ

"Я збирав усіх, хто до цього причетний. Важливо, щоб ми чітко розуміли стратегію розвитку і куди ми йдемо", - сказав він.

Глава Кабміну зазначив, що привернув до вирішення питання з Ryanair інвестиційний офіс, уряд, Мінінфраструктури і аеропорт Бориспіль. При цьому Мінінфраструктури було дано доручення розробити стратегію розвитку аеропортів.

На думку Гройсмана, в Києві повинен бути міжнародний авіахаб - аеропорт Бориспіль, міський аеропорт і, лоукост-аеропорт - наприклад, Гостомель.

Прем'єр упевнений, що Гостомель може стати лоукост-аеропортом, який збільшить загальний потенціал цивільних авіаперевезень в Україні в 2-3 рази.

Гройсман підкреслив, що нових домовленостей з Ryanair необхідно досягати на взаємовигідних для держави і приватного перевізника умовах, і вигоду від цього повинен мати пасажир.

"Це завдання, яке я поставив перед Мінінфраструктури, перед офісом інвестицій та аеропортами як прем'єр-міністр", - сказав Гройсман.

Прем'єр запевняє, що спочатку не знав про підписаний міністром інфраструктури Володимиром Омеляном меморандумі з Ryanair. Гройсман розповів, що в ньому міністерство запропонувало умови, які ні з ким попередньо не обговорювалися. І це, за словами прем'єра, призвело до того, що Ryanair отримав право посилатися на цей документ в ході переговорів.