Засуджений на окупованій території поскаржився на Україну до Європейського суду з прав людини

Четвер, 27 липня 2017 00:00 - Новини
Засуджений на окупованій території поскаржився на Україну до Європейського суду з прав людини
Європейський суд з прав людини виніс перше рішення по скарзі затриманого в Луганській області проти України через звинувачення його у бандитизмі.

Скаргу подав Олександр Хлебік який відбуває покарання за звинуваченням в кількох злочинах, в тому числі бандитизмі і збройних пограбуваннях. Вирок був винесений одним з судів Луганської області в квітні 2013, згідно з яким Хлебіка засудили до 8 років і 9 місяців ув'язнення в тюрмі міста Старобільськ Луганської області.

Хлебік в 2014 році подав скаргу в апеляційний суд Луганська, який на той момент вже перебував під окупацією проросійських бойовиків і не виніс жодного рішення за поданою за апеляцією. Розглядати апеляцію в суді на окупованій території фактично неможливо - матеріали справи в Луганську.

Ув'язнений Хлебік подав скаргу в Страсбург на Україну - він стверджував, що держава порушила його право на здійснення чесного правосуддя в прийнятний часовий період.

Судді Європейського суду з прав людини одноголосно визнали, що Україна не несе відповідальності за наслідки втрати контролю над територією Луганської області. Прийнявши до уваги доводи Києва про те, що Україна доклала всіх зусиль для отримання матеріалів справи, надала позивачу можливість зустрітися з омбудсменом, а також аргументи про те, що проведення нового розслідування за звинуваченнями проти Хлебіка без доступу до матеріалів справи не представляється можливим.

ЄСПЛ, в свою чергу, вирішив, що Україна не порушила конвенцію.

За словами Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ Івана Орєшникова, суд вперше виніс рішення на користь нашої держави мотивуючи його втратою контролю над частиною української території.

«ЄСПЛ своїм рішенням визначив, що наша держава робить все від неї залежне, щоб вирішити проблеми, пов'язані з втратою контролю над частиною своєї території. Більш того, своїм рішенням Європейський суд з прав людини фактично констатував, що Україна не може нести відповідальність за тимчасово окуповані райони Донецької і Луганської областей і відповідно за порушення прав людини на цих територіях », - прокоментував рішення Урядовий уповноважений.

На даний момент, Європейський суд з прав людини розглядає 3 тисячі позовів від українців про порушення їх прав під час подій на Донбасі і в окупованому Росією Криму.