Кияни проти зведення АЗС під вікнами житлового будинку

Четвер, 27 липня 2017 00:00 - Новини
Кияни проти зведення АЗС під вікнами житлового будинку
Міський голова Віталій Кличко та його радник по питанням благоустрою в місті Київ Дмитро Білоцерківець зустрілися під стінами КМДА з активістами, що протестують проти будівництва заправки Окко на вул. Ревуцького, 8.

Нагадаємо, що мешканці Дарницького району вже восьмий день голодують під стінами КМДА проти автозаправки, яку забудовники намагаються звести прямо під вікнами житлових будинків.

До цього депутати Київради проголосували за розірвання договору оренди із забудовником, однак Кличко до цього часу це рішення не підписав. Голова міськради вже двічі зустрічався із громадою і обіцяв врегулювати конфлікт сторін у правовому полі.

Після низки обіцянок ситуація не зрушила з мертвої точки - кожного дня біля заправки чергують групи тітушок, періодично влаштовуються провокації навіть по відношенню до тих, хто знаходиться під стінами міської адміністрації одному з активістів розтрощили авто, квартири трьох інших заарештовано за надуманими приводами, але громада продовжує боротися за свої права.

Вчора, 26 липня, у Віталія Кличка був перший робочий день після короткої відпустки.

В той же день 16:30 відбулася зустріч мера та юристів КМДА з ініціативною групою активістів.

Протестуючі підкреслюють не тільки небезпечність сусідства житлових будинків із АЗС але й факт видачі державними структурами дозволів, несумісних з будівельними нормами. Згідно цих норм багатопаливна АЗС із підземним резервуаром відноситься до архітектурних будівель п'ятої групи складності, що вказує на те, що будувати її можна за межею п'ятидесяти метрів від житлових приміщень. В даному випадку відстань між сумнозвісною АЗС і житловим будинком менше п'ятидесяти метрів. До того ж через дорогу від будівельного майданчику розташована зупинка муніципального транспорту. Також варто не забувати ще і про запахи, які будуть розповсюджуватись у повітрі дарницького району. Ці факти викликають у громади неабияке занепокоєння.

20428550 1949734745306957 300807271 n

«Пане Віталій, скажіть будь- ласка, під вашим будиночком є АЗС?»- Задає риторичне питання голові міста одна з протестуючих жінок. Мер міста відмовчується.

Мешканці Дарниці прохали прибути голову КМДА до місця незаконної забудови і тим самим поставити крапку в піврічному протистоянні громади і забудовника.

Голова міста пообіцяв прибуди на будівельній майданчик о 19:00, але через вибух будинку, що стався вчора в Голосіївському районі, прибув на місце забудівлі десь об одинадцятій вечора разом зі своїм радником Дмитром Білоцерківцем. В результаті бесіди із громадянами було прийнято рішення про тимчасове призупинення будівництва.

Сьогодні будівельних робіт на Ревуцького 8 не ведеться, поруч із будівельним майданчиком працює група геодезистів.

Голова ініціативної групи протестуючих проти зведення АЗС Сергій Машовець повідомив нас про те, що вже завтра мер столиці збирає робочу групу, яка разом з громадою буде врегульовувати питання сумнівного будівництва.