Припинення громадянства Саакашвілі – політичне замовлення чи усунення конкурента?

Четвер, 27 липня 2017 00:00 - Новини
Припинення громадянства Саакашвілі – політичне замовлення чи усунення конкурента?
Чималий резонанс в Україні та поза її межами викликала новина про припинення Президентом України Петром Порошенком українського громадянства Міхеіла Саакашвілі.

В Адміністрації президента підтвердили цю інформацію.

"За поданням Державної міграційної служби, яка навела переконливі факти подання недостовірної інформації при оформленні заяви, Комісія з питань громадянства при президентові України вирішила підтримати клопотання щодо припинення громадянства України Міхеіла Саакашвілі та рекомендувала президенту ухвалити відповідне рішення", – пояснили там.

"На основі рекомендацій глава держави підписав відповідний указ", – підтвердили в АП.

"Відповідно до законодавства про захист персональних даних, даний нормативний акт не підлягає публікуванню, оскільки містить конфіденційну інформацію, зокрема персональні дані", – уточнили в адміністрації Порошенка.

Ні сам Саакашвілі, ні його однопартійці не погоджуються з таким рішенням президента та вимагають або переконливих доказів порушень, або ж скасування неправомірного (на їхню думку) рішення.

Сьогодні, 27 липня 2017 р. на Майдані Незалежності партія «Воля – Рух нових сил» та прихильники Саакашвілі провели народне віче, під час якого було оголошено, що багатьом українцям не до вподоби такі дії президента. Адже без відповідних доказів, припинення громадянства Саакашвіли більше схоже на усунення «незручного опозиціонера» та змову з проросійськими силами, у тому числі з давнім опонентом Саакашвілі, грузинським екс-президентом та олігархом Бідзіною Іванішвілі, відомим своїми проросійськими поглядами.

Таку ж думку висловила колишня керівник Національної поліції України Хатія Деканоїдзе, написавши це на свої сторінці у ФБ.

«Мені шкода тих українських політиків, які говорять про кримінальну справу проти Саакашвілі. Ви добре знаєте, що цю справу порушив проросійський олігарх, акціонер «Газпрому» Іванішвілі», – написала вона.

«Шкода, а також противно їх лицемірство. Панове, вічність це не про вас точно. Audentes Fortuna Iuvat!», – закінчила Деканоїдзе пост виразом на латині «Хоробрим доля допомагає».

Віче на Майдані зібрало близько сотні людей, у тому числі політиків, активістів, ветеранів АТО та народних депутатів.

Після виступу політиків перед публікою, віче переросло у ходу. Люди прийшли під АП на вул. Банкову, де зустрілися з нацгвардійцями, які заблокували підхід до Адміністрації президента.

Варто зауважити, що акція проходила мирно, без конфліктів. Активісти продемонстрували представникам влади свої чіткі наміри по захисту констутиційних прав громадян України, у тому числі і Міхеіла Саакашвілі.

IMG6560-2
IMG6551-2
IMG6502-2
IMG6494-2
IMG6473-2
IMG6410-2
IMG6374-2
IMG6406-2

Сам Саакашвілі, який нині перебуває у США, заявив, що не збирається ставати біженцем і буде домагатися законного права повернутись в Україну.

Українського громадянства колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі набув у травні 2015 року відповідним наказом Петра Порошенка, після цього його призначили головою Одеської ОДА.

7 листопада 2016-го Міхеїл Саакашвілі оголосив про свою відставку з посади голови Одеської ОДА. Він пояснив це рішення корупцією в регіоні, яку, за його словами, підтримує влада України.

У Грузії, де нинішня влада звинувачує колишнього президента Саакашвілі в низці кримінальних злочинів, його позбавили громадянства після отримання ним українського.