Порошенко підписав закон про цільове використання грошей для поводження з радіоактивними відходами

Понеділок, 31 липня 2017 00:00 - Новини
Порошенко підписав закон про цільове використання грошей для поводження з радіоактивними відходами
Президент Петро Порошенко підписав закон України №2125-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо вдосконалення механізму фінансового забезпечення поводження з радіоактивними відходами", прийнятий 11 липня. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті глави держави.

Читайте також: Порошенко підписав закон "Про Конституційний суд України"

Законом вносяться зміни в Бюджетний кодекс України, якими визначається порядок формування та використання коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами, створеного у складі спеціального фонду Державного бюджету України.

Створення Державного фонду поводження з радіоактивними відходами у складі спеціального фонду Державного бюджету забезпечить цільове використання коштів, які сплачуються виробниками електроенергії, що генерується українськими атомними електростанціями і буде сприяти належному фінансуванню створення та утримання сховищ зберігання радіоактивних відходів.

Згідно із Законом, Державний фонд поводження з радіоактивними відходами формується за рахунок надходжень від екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Кошти Державного фонду поводження з радіоактивними відходами направляються на фінансове забезпечення бюджетних програм, в рамках яких виконуються роботи по проектуванню, будівництву, введенню в експлуатацію, експлуатації, зняття з експлуатації або закриття об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які передані ліцензіатами у власність держави, та здійснюються інші заходи, пов'язані з поводженням з радіоактивними відходами, які передані ліцензіатами у власність держави. Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року.