Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою набула чинності

Вівторок, 01 серпня 2017 10:30 - Новини
Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою набула чинності
Сьогодні, 1 серпня набула чинності угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою. Раніше це анонсував посол України в Канаді Андрій Шевченко.

"Вільна торгівля між Україною та Канадою розпочнеться 1 серпня. Канада зробила свій подарунок нам до дня Конституції: ми отримали урядову ноту про завершення всіх внутрішніх процедур для набрання чинності Угоди про вільну торгівлю. У нас подвійне відчуття: фініш і старт - два в одному. Це історичний момент, який підсумовує колосальний пласт роботи наших дипломатів і політиків. Але це і початок набагато більш значущого етапу: час наповнювати цю Угоду життям - контрактами, робочими місцями та інвестиціями", - зазначив він.

Нагадаємо, Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою було підписано в Києві 11 липня 2016 року. Верховна Рада України ратифікувала її 14 березня 2017 року. Президент України Петро Порошенко підписав закон про ратифікацію 3 квітня 2017 року.

Так, передбачається, що Угода з 1 серпня скасує 98% тарифів на українські товари, що експортуються до Канади, для канадських товарів одразу скасовуються 72% тарифів, а протягом 7 років безмитний експорт зросте до 98%.

Крім того, угода взаємно відкриває ринки державних закупівель.

Окремі розділи угоди захищають електронну комерцію та інтелектуальну власність.