Нардеп вимагає притягнути очільника Фонду держмайна до відповідальності

П'ятниця, 09 листопада 2018 12:09 - Політика 312
Нардеп вимагає притягнути очільника Фонду держмайна до відповідальності
Народний депутат Михайло Головко звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою усунути з посади в.о. голови Фонду держмайна Віталія Трубарова. Крім того, нардеп звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою відкрити кримінальне провадження щодо нанесення Трубаровим збитків державі.

Про це депутат заявив 8 листопада на брифінгу в Верховній Раді.

"Хочу підняти питання щодо злочинної діяльності в.о. голови Фонду держмайна Віталія Трубарова, який наносить колосальні збитки нашій державній економіці. А саме через свої незаконні оборудки. Я хочу сказати, що тільки за цей рік оцінка вартості майна, яка проводилась, в порівнянні з минулим роком знизилася в рази", - заявив депутат.

А саме, він зазначив, що вартість таких стратегічно важливих підприємств, як "Одесаобленерго", "Донбасобленерго" та "Сумиобленерго" була занижена від трьох до дев’яти разів.

"Я вже не кажу, про ОПЗ, який ФДМУ оцінив в 10 разів менше, ніж в минулому році. Тобто державі наносяться колосальні збитки, які мають на меті - вкрасти, пограбувати стратегічні підприємства нашої держави. Звісно, що це неприпустимо", - зазначив Головко.

Окрім того, він додав, що Трубаровим ставляться палки в колеса, аби підприємства не могли отримати право оренди державного майна. Це, за словами депутата, призвело до збитків не менше ніж 20 млрд гривень.

"Тому такі кроки ми розцінюємо, як злочин проти держави і, звісно, вимагаємо негайної відставки Трубарова. І притягнути цього керівника до відповідальності", - наголосив нардеп.

Також на брифінгу виступив голова громадської організації "Невідомий патріот", яка уже тиждень пікетує Фонд держмайна, Сергій Антонов. Він заявив, що Трубаров тисне на громадськість, яка привертає суспільну увагу до його корупційних схем.

Перш за все, йдеться про розгін правоохоронцями мирної акції протесту під Фондом держмайна 1 листопада.

"Так, 1 листопада ми збиралися на мирний мітинг, але поліція нас жорстоко розігнала - це нагадує події 2013 року, коли розганяли студентів. Вони били не тільки активістів, а і журналістів. (...) Люди не чинили опір, їх клали на землю і розбивали їм голови. Хто намагався знімати на телефон, тим розбивали телефони. Намагались відбирати телефони, щоб знищити відео. Тим не менш частина відео у нас збереглась", - заявив активіст.

Він додав, що ці відеозаписи будуть направлені до Генеральної прокуратури і керівництва МВС. Зокрема через те, що, за словами Антонова, Трубаров домовився з керівниками столичної поліції, щоби всі мітинги проти нього розганялись.

"Те, що відбулось 1 листопада - це показник того, що Трубарову є, що приховувати. Він не хоче, щоб громадськість привертала до цього увагу", - зазначив Сергій Антонов.

Варто додати, що на брифінгу також виступив активіст ГО “Невідомий патріот" Артем Довгий, над яким знущались в поліції.

"Поліція, в брутальний спосіб затримавши мене, вже після затримання протягом 15 хвилин била, знущалась, також кийком проломила голову, розбили телефон. І взагалі це було дуже жорстоко і брутально. Можна це порівняти з подіями Майдану. Тому що такої жорстокості ніхто не очікував після перемоги Революції гідності", - заявив активіст.

Тож на завершення Головко закликав керівників силових структур - а саме МВС, ГПУ та СБУ - не лише притягнути до відповідальності Трубарова, а і всіх правоохоронців, які причетні до розгону мирної акції.

Нагадаємо, мирна акція протесту під ФДМУ з вимогою звільнити Трубарова завершилась затриманням та побиттям активістів. Проте їх це не зупинило і вони продовжують щодня приходити до Фонду. Нещодавно протести принесли перші результати - за словами активістів, Кабмін розпочав процедуру відсторонення Трубарова від посади.