Ворогом для України, Литви і Польщі є політика Москви, - спікер польського сейму

Вівторок, 13 листопада 2018 10:49 - Політика 99
Ворогом для України, Литви і Польщі є політика Москви, - спікер польського сейму
Спікер польського сейму Станіслав Карчевський заявив, що загальним ворогом для Польщі, Литви та України є "імперська політика Москви", а також висловився про проблеми взаємовідносин трьох держав.
Про це він заявив на відкритті 9-ї сесії Парламентської асамблеї Польща-Литва-Україна, передає Interia.

"Нам доводиться стикатися з проблемами сучасності. Позитивні емоції корисні, але ефективна політика вимагає тверезого осуду", - сказав Карчевський.

Говорячи про спільного ворога, яким є "імперська політика Москви", спікер підкреслив: "разом ми підтримуємо територіальну цілісність і незалежність України". Він нагадав, що "Польща є третім, після США та Канади, донором допомоги українській армії, а Литва діє в тому ж напрямку відповідно до свого потенціалу". Він також зазначив, що Польща, Литва та Україна разом виступають за збереження санкцій Європейського Союзу проти Росії та виступають проти будівництва Nord Stream 2, який - як зазначив Карчевський - створить нове джерело фінансування військових операцій Росії.

"Польща, Україна і Литва повинні разом докласти зусиль, щоб дати відсіч російським провокаціям, які загрожують нашим стосункам", - сказав Карчевський. Щодо проблем взаємовідносин трьох держав, спікер висловився так: “Провокації у польсько-українських відносинах стосуються національної пам'яті, а в польсько-литовських - польські меншини в Литві".