Меркель і Макрон хочуть створити європейську армію

Вівторок, 13 листопада 2018 17:43 - Політика 67
Меркель і Макрон хочуть створити європейську армію
У вівторок, 13 листопада, в Страсбурзі проходять дебати з депутатами Європарламенту про майбутнє Європейського союзу. Виступаючи з промовою, канцлер ФРН Ангела Меркель підтримала ідею створення європейської армії. Депутати аплодували канцлеру після цих заяв.

Пряму трансляцію веде сайт Європарламенту.

"Нам слід - я говорю це абсолютно свідомо, спираючись на розвиток подій останніх днів - нам слід працювати над ідеєю створення справжньої європейської армії", - сказала Меркель. За словами канцлера, "загальна європейська армія покаже світу, що між європейськими країнами ніколи більше не буде війни". Також Меркель заявила, що ця армія не буде спрямована проти НАТО, а буде хорошим доповненням до альянсу.

Раніше 6 листопада президент Франції Еммануель Макрон в інтерв'ю радіостанції "Ероп-1" заявив, що Європі для оборони необхідна єдина армія, яка б не залежала від США. Пізніше французький лідер додав: "Авторитарні держави знову виникають і переозброюються на кордонах Європи".

У свою чергу президент США Дональд Трамп відповів на це заявою про те, що він знаходить "дуже образливими" слова Макрона про створення власної європейської армії, в той час як Європі спочатку слід було б оплачувати свою частку витрат у НАТО, які в значній мірі фінансуються Сполученими Штатами.