У Кабміні планують переглянути держбюджет та посилити програми соціального захисту

П'ятниця, 04 серпня 2017 17:53 - Новини
У Кабміні планують переглянути  держбюджет та посилити програми соціального захисту
Кабінет міністрів України планує у вересні-жовтні ще раз переглянути показники державного бюджету на 2017 рік – для посилення програм соціального захисту. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко в ефірі 112 Україна.

Читайте також: Порошенко підписав закон про держбюджет України на 2017 рік

"Основна ідеологія змін до державного бюджету, які вже були внесені, - це посилення соціального захисту населення, підтримка і посилення боєздатності нашої армії. Ось два основних акценти.

Сьогодні ми бачимо позитивну тенденцію, і я переконаний, що ми зробимо все для того, щоб у вересні-жовтні був ще один перегляд держбюджету, де ми могли б ще раз повернутися до посилення програм соціального захисту. І в контексті пенсійної реформи, як мінімум, програму "осучаснення" пенсій, яку так чекають всі громадяни, ми проведемо до кінця року", - сказав Розенко.

Він уточнив, що основний фактор надпланового зростання доходів держбюджету - це підвищення в два рази – до 3,2 тис. грн, мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року.

«Держказначейство констатує суттєве перевиконання держбюджету. Державна казначейська служба оприлюднила офіційні дані щодо доходів до державного бюджету, і станом на липень вони перевищили заплановані на 42 млрд грн. Це, насамперед, результат роботи економіки України, це результат в тому числі і тих реформ, які проводить нинішня влада», – сказав Розенко.

За словами віце-прем'єр-міністра, підвищення розміру мінімальної зарплати дозволило збільшити фонд оплати праці, а завдяки цьому зросли надходження до Пенсійного фонду, державного та місцевих бюджетів.