Україна погрожує припинити членство в Інтерполі, якщо президентом організації стане росіянин

Понеділок, 19 листопада 2018 19:01 - Політика 188
Україна погрожує припинити членство в Інтерполі, якщо президентом організації стане росіянин
Вибори нового глави Інтерполу пройдуть 21 листопада. Фаворитом називають генерал-майора російської поліції Олександра Прокопчука. У разі його перемоги, Україна може припинити членство в організації.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков 19 листопада, напередодні голосування, під час 87-ї сесії Генеральної Асамблеї Інтерполу, яка проходить у Дубаї, передає Міністерство внутрішніх справ України.

За його словами, у разі, якщо доводи України, правозахисників та керівництва інших країн щодо неможливості обрання на посаду представника РФ не будуть почуті, то Україна розглядатиме можливість призупинення членства в Інтерполі. "Можливе президентство Росії в Інтерполі – абсурдне, суперечить духу та цілям організації. Україна розгляне питання щодо призупинення членства в Інтерполі, в разі обрання на посаду президента Інтерполу представника Росії", - підкреслив Арсен Аваков.

"Всі ми добре знаємо, як РФ зловживає можливостями Інтерполу для боротьби та переслідування політичних опонентів. Не можу допустити думки, що ми можемо повернутися до трагічної історії 1938 – 1945 років, коли міжнародною поліцейською організацією керували Гейндріх та Кальтенбруннер, а штаб-квартиру після аншлюсу Австрії перенесли до Берліна. Перспектива для агресора Росії очолити Інтерпол – гібридна загроза для всього світу", - зазначив очільник МВС України.

Переобрати голову міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол мають тому що наприкінці вересня зник екс-глава Мен Хунвей, який згодом з'явився в Китаї, де на нього завели справу про корупцію.

Раніше повідомлялось, що головним претендентом на пост глави Інтерполу став російський офіцер.