Верховна Рада не зняла недоторканність з нардепа Березкіна

Вівторок, 20 листопада 2018 11:52 - Політика 118
Верховна Рада не зняла недоторканність з нардепа Березкіна
Верховна Рада України не зняла недоторканність з народного депутата України Станіслава Березкіна. "За" проголосувало 160 народних депутатів.

Про це повідомляє журналіст АСПІ.

Перед голосуванням текст подання зачитав Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Березкіну інкримінують організацію злочину (ч.3 ст.27 ККУ), привласнення майна в особливо великих розмірах (ст. 191 ККУ), зловживання владою (ст.364 ККУ) та підробку документів (ст.366 ККУ).

Луценко зазначив, що дозволу на затримання та арешт вимагають НАБУ та САП, а він лише підписує ці документи, як цього вимагає законодавство.

"Я виконую роль церемонійну, подаю на вимогу тих, хто веде слідство", - сказав Луценко.

Генпрокурор додав, що не в його традиціях затримувати та арештовувати підозрюваних в економічних злочинах.

Під час свого виступу Станіслав Березкін повідомив, що вважає висунуті йому звинувачення безпідставними.

"Я впевнений в собі, в своїх рідних і в своїй команді. Ні я, ні мої близькі жодних злочинів не робили", - сказав Березкін з трибуни Верховної Ради.

Нагадаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрює Березкіна в організації злочинного угрупування, яке в 2013-2015 роках привласнило 20 млн дол кредитних коштів "Ощадбанку". За версією слідства, посадові особи "Ощадбанку" спільно з керівниками компаній групи "Креатив" та під керівництвом Березкіна підробили документи для отримання кредиту, а після отримання коштів, легалізували їх через офшорні рахунки Белізу та Швейцарії.

Раніше повідомлялось, що регламентний комітет Верховної Ради дав згоду на зняття депутатської недоторканності з Березкіна, але відмовив в його затриманні та арешті.