Верховна Рада ухвалила в першому читанні зміни до Конституції України щодо курсу на ЄС та НАТО

Четвер, 22 листопада 2018 18:10 - Політика 54
Верховна Рада ухвалила в першому читанні зміни до Конституції України щодо курсу на ЄС та НАТО
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект № 9037, який передбачає зміни до Конституції України, які закріплюють курс України на вступ до Європейського Союзу та Північноатлантичного альянсу.

Про це повідомляє кореспондент АСПІ.

За відповідне рішення проголосували 311 народних обранців з 226 необхідних. Проти голосували лише 18 депутатів від "Опозиційного блоку".

Перед голосуванням з трибуни Верховної ради до народних депутатів звернувся президент України Петро Порошенко, який зазначив, що Україна обов'язково стане повноправним членом НАТО та ЄС.

"Ні я, ні більша частина українського народу не має з цього приводу жодного сумніву", - сказав Порошенко.

Він також наголосив, що Росія не матиме жодного впливу на вибір України.

"Ми посилаємо меседж до Москви - ми розлучаємось остаточно і безповоротно", - зазначив Порошенко.

Курс України на членство в ЄС та НАТО пропонують закріпити в преамбулі Конституції, доповнивши її словами "підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України".

До тексту головного закону пропонують внести наступні зміни:

-         пункт 5 частини першої статті 85 викластии в наступній редакції: "визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору";

-         статтю 102 доповнити частиною третьою такого змісту: "Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

-         статтю 116 доповнити пунктом 11 такого змісту: "забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Окрім цього з тексту Конституції пропонують виключити пункт 14 розділу XV "Перехідні положення", яким дозволяється використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів.