Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом захоплення українських кораблів

Понеділок, 26 листопада 2018 14:59 - Новини
Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом захоплення українських кораблів
Слідчий відділ Служби безпеки України в Одеській області розпочав розслідування у справі захоплення українських кораблів в Азовському морі. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив прес-секретар Генпрокуратури Андрій Лисенко.

Лисенко розповів, що кримінальне провадження відкрито за трьома статтями: за ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни), ч. 2 ст. 15 (замах на злочин) та п. 1 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство).

"Кримінальне провадження зареєстроване на підставі інформації 7 управління ГУ ВКР ДКР СБ України про агресивне ведення війни Збройними силами РФ, поранення шести військовослужбовців ВМС ЗС України та захоплення катерів "Бердянськ", "Нікополь", буксира "Яни Капу", - йдеться в дописі. 

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому поранивши шістьох українських моряків.