У ВМС заявили про розуміння до "свідчень" українських військовослужбовців відносно провокації

Вівторок, 27 листопада 2018 10:50 - Політика 107
У ВМС заявили про розуміння до "свідчень" українських військовослужбовців відносно провокації
Військово-Морські Сили ЗС України з розумінням ставляться до так званих свідчень українських військовослужбовців, незаконно захоплених Росією у Керченській протоці. Методи роботи російських спецслужб ні для кого не є секретом.

Про це повідомляють у прес-центрі ВМС у Facebook.

"У 2014 році в Криму частина наших людей побувала в застінках ФСБ РФ і чудово розуміє тиск та заходи впливу, що окупанти здійснюють під час допитів", - йдеться в повідомленні.

"На відео - наші військові. Ми добре знаємо цих хлопців. Зараз вони зовсім інші, і кожен може побачити наслідки шаленого тиску на них. Але, це наші люди. Вони діяли законно, згідно норм міжнародного морського права й чинних договорів. Україна вживає усіх можливих зусиль для визволення своїх синів з полону, в тому числі долучаючи до цього світову спільноту", - додають у ВМС.

Нагадаємо, у неділю, 25 листопада, російський прикордонний корабель атакував український рейдовий буксир. Внаслідок нападу пошкоджено головний двигун, обшивку та леєрне огородження, а також втрачено рятувальний плотик.

Увечері російські судна відкрили вогонь по українських кораблях під час виходу з Керченської протоки.

Після чого стало відомо, що російський спецназ захопив три українських судна - броньовані артилерійські катери "Бердянськ", "Нікополь" та буксир "Яни Капу". За даними ВСУ, при захопленні катерів поранено шість українських військових, з них двоє - у важкому стані.