Єврокомісія перевірила готовність української ГТС до опалювального сезону

Середа, 09 серпня 2017 12:25 - Новини
Єврокомісія перевірила готовність української ГТС до опалювального сезону
Представники Спільного дослідного центру Генерального директорату Європейської комісії успішно протестували готовність української газотранспортної системи (ГТС) до нового опалювального сезону. Про це повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України".

"В рамках співпраці між Україною та Європейською комісією щодо посилення безпеки поставок газу представники Спільного дослідного центру Генерального Директорату Європейської комісії разом із представниками НАК "Нафтогаз України", ПАТ "Укртрансгаз" і Міністерства енергетики та вугільної промисловості досліджували сценарії можливих кризових ситуацій з поставками природного газу в Україну". - йдеться в повідомленні.

Дослідження відбувалося у відповідності з методологією та стандартами Європейського Союзу, які також закріплені у Законі України "Про ринок природного газу".

Воно передбачало виявлення ризиків для української ГТС в опалювальному сезоні 2017-2018 років та аналіз сценаріїв кризових ситуацій, ймовірності та наслідків їх настання, а також оновлення гідравлічної моделі, яка дозволяє проводити моделювання ситуацій в ГТС з урахуванням реальних умов роботи системи.

"Результати дослідження є базою для розробки комплексу превентивних заходів, що суттєво підвищують рівень готовності ГТС до надзвичайних ситуацій", - зазначає прес-служба компанії.

Також представники Спільного дослідницького центру дали рекомендації щодо вдосконалення нормативно-правових актів України, зокрема Національного плану дій (еквівалент Кризового плану дій в державах-членах ЄС) і Правил безпеки поставок природного газу (еквівалент Превентивного плану дій в державах-членах ЄС).

Бенефіціаром проведеного дослідження є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України як центральний орган виконавчої влади, відповідальний за моніторинг безпеки постачання природного газу. Дослідження проводилося за кошти Європейської комісії у рамках надання технічної допомоги Європейською комісією. Проект реалізується вже другий рік (починаючи з 2016 року) і в цілому розрахований на три роки.

Варто відзначити, спільний дослідницький центр Генерального Директорату Європейської комісії (Directorate General–Joint Research Center, DG–JRC) – орган Європейської комісії, відповідальний за методологічне супроводження підготовки до виникнення кризових ситуацій у газовій сфері в усіх державах-членах ЄС.