Суд над українськими моряками: Андрія Драча взяли під варту на 2 місяці

Середа, 28 листопада 2018 14:37 - Новини
Суд над українськими моряками: Андрія Драча взяли під варту на 2 місяці
Окупаційний "суд" в анексованому Криму відправив на два місяці у СІЗО захопленого на українському судні співробітника СБУ Андрія Драча.

Драч вже 16-й за рахунком українець, якому обрали такий самий запобіжний захід. Сьогодні "суд" у Сімферополі розгляне запобіжні заходи для ще вісьмох захоплених на суднах моряків.

Їх звинувачують у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі, хоча води, в яких перебували українські судна, знаходяться у спільному користуванні України й Росії. Водночас Україна заявила, що захоплені Росією моряки — військовополонені.

Нагадаємо, у ніч на 25 листопада українські військові кораблі проходили Керченською протокою, тоді на них напали російські ВМС. РФ заявила, що українські кораблі зайшли в територіальні води Росії. Українські кораблі обстріляли та протаранили. Росіяни захопили 24 українців. Троє з них були поранені під час нападу. Один у важкому стані, його прооперували 28 листопада. Підконтрольний РФ суд узяв на два місяці під варту українських моряків на засіданнях 27-28 листопада.

У зв'язку з цим інцидентом президент Петро Порошенко 26 листопада видав указ про запровадження воєнного стану в Україні. Того ж дня Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроект, таким чином підтримавши введення воєнного стану. 27 листопада спікер Парубій та президент Порошенко підписали закон. Він набуває чинності з дня опублікування у газеті Верховної Ради, а, отже, і запроваджується воєнний стан. Він діятиме протягом 30 днів в областях України, які межують з РФ, самоназваною Придністровською народною республікою (непідконтрольна уряду частина Молдови, де є регулярні війська РФ), та Азово-Чорноморською акваторією.