У Великій Британії запропонували ввести санкції проти військових РФ

Середа, 28 листопада 2018 16:26 - Політика 67
У Великій Британії запропонували ввести санкції проти військових РФ
В парламенті Великої Британії висунули пропозицію запровадити санкції щодо російських військових, які брали участь у координації захоплення українських суден у Керченській протоці.

Таку пропозицію зробив Голова парламентської групи дружби Великої Британії та України Джон Віттінгдейл під час екстрених дебатів у парламенті щодо загострення ситуації у морі.

З цією пропозицією він звернувся до молодшого міністра міністерства закордонних справ Великої Британії Алістера Берта.

Берт зазначив, що Британія вже давно вжила заходи проти Росії через анексію нею Криму, а нещодавно запровадила нові санкції через будівництво Керченського моста. За його словами, усі подальші рішення щодо санкцій Британія розглядатиме у співпраці з іншими європейськими партнерами.

"Позиція британського уряду полягає у тому, що дії Росії із тарану і захоплення кораблів не відповідали морському праву”, — наголосив представник британського МЗС.

Нагадаємо, в ніч на 25 листопада українські військові кораблі проходили Керченською протокою, тоді на них напали російські ВМС. РФ заявила, що українські кораблі зайшли в територіальні води Росії.

Українські кораблі обстріляли та протаранили. Росіяни захопили 24-х службовців ВМС України. Троє з них були поранені під час нападу. Один у важкому стані, його прооперували 28 листопада.

Підконтрольний РФ суд узяв на два місяці під варту українських моряків на засіданнях 27-28 листопада.

У зв'язку з цим інцидентом президент Петро Порошенко 26 листопада видав указ про запровадження воєнного стану в Україні. Того ж дня Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроект, таким чином підтримавши введення воєнного стану. 27 листопада спікер Парубій та президент Порошенко підписали закон. Він набуває чинності з дня опублікування у газеті Верховної Ради, а, отже, і запроваджується воєнний стан. Він діятиме протягом 30 днів в областях України, які межують з РФ, самоназваною Придністровською народною республікою (непідконтрольна уряду частина Молдови, де є регулярні війська РФ), та Азово-Чорноморською акваторією.