Усіх затриманих Росією моряків взяли під варту на два місяці

Середа, 28 листопада 2018 16:36 - Політика 58
Усіх затриманих Росією моряків взяли під варту на два місяці
Київський районний суд Сімферополя в анексованому Криму взяв на дві місяці під варту всіх - 24-х захоплених українських моряків.

Про це своїй сторінці у Facebook повідомляє журналіст Антон Наумлюк.

"Київський районний суд Сімферополя заарештував до 25 січня 2019 року всіх, що залишились, з учорашнього дня українських моряків, затриманих російськими прикордонниками, в тому числі капітана 2-го рангу з катера "Бердянськ" Дениса Гриценко і капітана буксира "Яни Капу" Олега Мельничука", - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, 27 листопада було взято під варту 12 українських моряків.

Нагадаємо, в ніч на 25 листопада українські військові кораблі проходили Керченською протокою, тоді на них напали російські ВМС. РФ заявила, що українські кораблі зайшли в територіальні води Росії.
Українські кораблі обстріляли та протаранили. Росіяни захопили 24 службовців ВМС України. Троє з них були поранені під час нападу. Один у важкому стані, його прооперували 28 листопада.

Підконтрольний РФ суд узяв на два місяці під варту українських моряків на засіданнях 27-28 листопада.

У зв'язку з цим інцидентом президент Петро Порошенко 26 листопада видав указ про запровадження воєнного стану в Україні. Того ж дня Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроект, таким чином підтримавши введення воєнного стану. 27 листопада спікер Парубій та президент Порошенко підписали закон. Він набуває чинності з дня опублікування у газеті Верховної Ради, а, отже, і запроваджується воєнний стан. Він діятиме протягом 30 днів в областях України, які межують з РФ, самоназваною Придністровською народною республікою (непідконтрольна уряду частина Молдови, де є регулярні війська РФ), та Азово-Чорноморською акваторією.