Порти "Маріуполь" і "Бердянськ" заблоковані Росією, - Мінінфраструктури

Четвер, 29 листопада 2018 10:42 - Новини
Порти "Маріуполь" і "Бердянськ" заблоковані Росією, - Мінінфраструктури
Росія заблокувала українські порти в Азовському морі для заходу і виходу суден.

Про це повідомив міністр інфрастурктури Володимир Омелян на своїй сторінці у Facebook.

За словами міністра через дії Росії в Азовському морі заблоковано 35 суден. 

"За оперативною інформацією, в очікуванні на вхід в Азовське море перебувають 18 суден: чотири прямують до порту Бердянськ, 14 – до порту Маріуполь. На вихід з Азовського до Чорного морів також стоїть черга: з порту Бердянська не можуть вийти три судна, з порту Маріуполя – шість. Ще вісім суден стоять біля причалів в портах", – заявив міністр.

За його даними, рух здійснюється лише в напрямку російських портів на Азові. 

"Дії російської сторони свідчать про цілеспрямовану ескалацію ситуації в Азовському морі і дестабілізацію регіону. Мета очевидна – блокування роботи українських портів в акваторії Азовського моря і поступове витіснення України з наших законних територій, що закріплені нормами міжнародного права", – додав Омелян.

Нагадаємо, у ніч на 25 листопада українські військові кораблі проходили Керченською протокою, тоді на них напали російські ВМС. РФ заявила, що українські кораблі зайшли в територіальні води Росії. Українські кораблі обстріляли та протаранили. Росіяни захопили 24 українців. Троє з них були поранені під час нападу. Один у важкому стані, його прооперували 28 листопада. Підконтрольний РФ суд узяв на два місяці під варту українських моряків на засіданнях 27-28 листопада.

У зв'язку з цим інцидентом президент Петро Порошенко 26 листопада видав указ про запровадження воєнного стану в Україні. Того ж дня Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроект, таким чином підтримавши введення воєнного стану. 27 листопада спікер Парубій та президент Порошенко підписали закон. Він набуває чинності з дня опублікування у газеті Верховної Ради, а, отже, і запроваджується воєнний стан. Він діятиме протягом 30 днів в областях України, які межують з РФ, самоназваною Придністровською народною республікою (непідконтрольна уряду частина Молдови, де є регулярні війська РФ), та Азово-Чорноморською акваторією.