Держспецзв’язку пропонує реєструвати мобільних абонентів з метою кіберзахисту

Середа, 09 серпня 2017 15:54 - Новини
Держспецзв’язку пропонує реєструвати мобільних абонентів з метою кіберзахисту
Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України оприлюднила законопроект, в якому запропонувала обов'язкову реєстрацію всіх абонентів мобільного зв'язку в Україні, а також реєстрацію обладнання за міжнародними ідентифікаторами. Законопроект був опублікований на сайті відомства.

На думку авторів, нововведення дозволять "підвищити рівень національної безпеки та оборони країни у випадку кібератак на об'єкти критичної інфраструктури, бізнесу і громадян, підвищить рівень безпеки при отриманні телекомунікаційних послуг, послуг на базі телекомунікацій, широкого використання інформаційно-комунікаційних технологій (е-послуги, е-торгівля, е-грошові розрахунки, е-урядування, е-суспільство тощо), а введення реєстрації кінцевого обладнання буде сприяти зменшенню обігу незаконно відчуженого (викраденого) кінцевого обладнання". 

"Крім того, потребує уваги ситуація, коли оператори і провайдери телекомунікацій провадять господарську діяльність у сфері телекомунікацій і надають як телекомунікаційні послуги, так і послуги на базі телекомунікацій, використовуючи при цьому різноманітне кінцеве обладнання. Також з боку споживачів цих послуг відбувається широке використання різноманітного кінцевого обладнання, таких, наприклад, як: айфони, айпади, комунікатори, смартфони тощо", - йдеться у пояснювальній записці.

Згідно з текстом документа, пропонується укладати договір між абонентом, оператором та провайдером телекомунікацій в письмовій чи будь-якій іншій формі. Але при цьому за телеком-компаніями залишається обов'язок збирати персональні дані усіх без винятку користувачів.

Крім цього, Держспецзв'язку пропонує ввести практику реєстрації кінцевого обладнання за міжнародними ідентифікаторів. Передбачається, що в інших відомств з моменту прийняття закону буде лише три місяці на адаптацію своїх нормативних актів.

Законопроект з'явився на сайті  Держспецзв'язку 19 липня.