У захопленні суден у Керченській протоці брали участь двоє колишніх СБУшників

Четвер, 29 листопада 2018 15:13 - Новини
У захопленні суден у Керченській протоці брали участь двоє колишніх СБУшників
Двоє колишніх співробітників СБУ, які в 2014 році перешли на бік РФ, дійсно брали участь в операції щодо захоплення українських суден у Керченській протоці.

Про це заявив заступник голови СБУ Олег Фролов.

"У нас є така інформація, що два колишніх співробітники СБУ виконували завдання по захопленню наших суден", - сказав Фролов.

Іншої інформації про це Фролов не надав.

Нагадаємо, у ніч на 25 листопада українські військові кораблі проходили Керченською протокою, тоді на них напали російські ВМС. РФ заявила, що українські кораблі зайшли в територіальні води Росії. Українські кораблі обстріляли та протаранили. Росіяни захопили 24 українців. Троє з них були поранені під час нападу. Один у важкому стані, його прооперували 28 листопада. Підконтрольний РФ суд узяв на два місяці під варту українських моряків на засіданнях 27-28 листопада.

У зв'язку з цим інцидентом президент Петро Порошенко 26 листопада видав указ про запровадження воєнного стану в Україні. Того ж дня Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроект, таким чином підтримавши введення воєнного стану. 27 листопада спікер Парубій та президент Порошенко підписали закон. Він набуває чинності з дня опублікування у газеті Верховної Ради, а, отже, і запроваджується воєнний стан. Він діятиме протягом 30 днів в областях України, які межують з РФ, самоназваною Придністровською народною республікою (непідконтрольна уряду частина Молдови, де є регулярні війська РФ), та Азово-Чорноморською акваторією.