Україна запровадила обмеження щодо в’їзду громадян РФ

П'ятниця, 30 листопада 2018 10:31 - Новини
Україна запровадила обмеження щодо в’їзду громадян РФ
Україна ввела обмеження щодо в’їзду на свою територію громадян Росії чоловічої статі віком від 16 до 60 років.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє президент України Петро Порошенко.

Обмеження запроваджуються для того, щоб РФ не формувала в Україні загони "приватних" армій, які насправді є представниками Збройних Сил РФ.

"Щоб не дати росіянам здійснити в Україні ті операції, які вони планували ще у 2014 році. Запропонував також посилити вимоги до реєстрації, особливо в областях, в яких введено воєнний стан, щодо громадян РФ", - дописує Порошенко.

Нагадаємо, в ніч на 25 листопада українські військові кораблі проходили Керченською протокою, тоді на них напали російські ВМС. РФ заявила, що українські кораблі зайшли в територіальні води Росії. 
Українські кораблі обстріляли та протаранили. Росіяни захопили 24 громадян України. Троє з них були поранені під час нападу. Один у важкому стані, його прооперували 28 листопада. 
Підконтрольний РФ суд узяв на два місяці під варту українських моряків на засіданнях 27-28 листопада.

У зв'язку з цим інцидентом президент Петро Порошенко 26 листопада видав указ про запровадження воєнного стану в Україні. Того ж дня Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроект, таким чином підтримавши введення воєнного стану. 27 листопада спікер Парубій та президент Порошенко підписали закон. Він набуває чинності з дня опублікування у газеті Верховної Ради, а, отже, і запроваджується воєнний стан. Він діятиме протягом 30 днів в областях України, які межують з РФ, самоназваною Придністровською народною республікою (непідконтрольна уряду частина Молдови, де є регулярні війська РФ), та Азово-Чорноморською акваторією.