В Гаазький суд передали документи щодо захоплення Росією українських кораблів, - МЗС

П'ятниця, 30 листопада 2018 11:18 - Новини
В Гаазький суд передали документи щодо захоплення Росією українських кораблів, - МЗС
Міністерство закордонних справ направило в Міжнародний арбітражний суд в Гаазі документи щодо обстрілу російськими військами українських суден та захоплення моряків.

Про це на нараді у президента Петра Порошенка щодо обороноздатності країни заявив голова МЗС Павло Клімкін.

Він зазначив, що Росія здійснила одразу кілька фундаментальних порушень міжнародного права.

"Перше - це акти агресії. Актами агресії є не тільки обстріл, захоплення наших суден і поранення наших моряків, але також і таран. Це в контексті логіки відповідних резолюцій Генасамблеї (...) По-друге, Росія здійснила узурпацію наших суверенних прав щодо свободи навігації відповідно до Конвенції з морського права. Причому я хочу підкреслити, що мова йде саме про свободу навігації ", - заявив міністр.

Він додав, що українські моряки "чітко притримувались правил міжнародної навігації", тож у відповідності з міжнародним гуманітарним правом є військовополоненими.

Нагадаємо, в ніч на 25 листопада українські військові кораблі проходили Керченською протокою, тоді на них напали російські ВМС. РФ заявила, що українські кораблі зайшли в територіальні води Росії.
Українські кораблі обстріляли та протаранили. Росіяни захопили 24 громадян України. Троє з них були поранені під час нападу. Один у важкому стані, його прооперували 28 листопада.
Підконтрольний РФ суд узяв на два місяці під варту українських моряків на засіданнях 27-28 листопада.

У зв'язку з цим інцидентом президент Петро Порошенко 26 листопада видав указ про запровадження воєнного стану в Україні. Того ж дня Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроект, таким чином підтримавши введення воєнного стану. 27 листопада спікер Парубій та президент Порошенко підписали закон. Він набуває чинності з дня опублікування у газеті Верховної Ради, а, отже, і запроваджується воєнний стан. Він діятиме протягом 30 днів в областях України, які межують з РФ, самоназваною Придністровською народною республікою (непідконтрольна уряду частина Молдови, де є регулярні війська РФ), та Азово-Чорноморською акваторією.