ЄСПЛ зобов'язав Росію надати інформацію щодо захоплених українських моряків

П'ятниця, 30 листопада 2018 11:24 - Політика 86
ЄСПЛ зобов'язав Росію надати інформацію щодо захоплених українських моряків
Євросуд з прав людини зобов'язав на заяву українського уряду зобов'язав Росію до 3 грудня надати дані про українських військових, яких захопили у Керченській протоці.

Про це повідомляє Міністерство юстиції.

Європейський суд з прав людини, відповідно до Правила 54 Регламенту, зобов’язав РФ надати інформацію щодо:

- захоплення моряків та юридичних підстав їхнього утримання;

- місця їхнього утримання;

- спричинених поранень;

- наданої медичної допомоги.

Цю інформацію Уряд РФ має надати до наступного понеділка.

Нагадаємо, в ніч на 25 листопада українські військові кораблі проходили Керченською протокою, тоді на них напали російські ВМС. РФ заявила, що українські кораблі зайшли в територіальні води Росії. 
Українські кораблі обстріляли та протаранили. Росіяни захопили 24 громадян України. Троє з них були поранені під час нападу. Один у важкому стані, його прооперували 28 листопада. 
Підконтрольний РФ суд узяв на два місяці під варту українських моряків на засіданнях 27-28 листопада.

У зв'язку з цим інцидентом президент Петро Порошенко 26 листопада видав указ про запровадження воєнного стану в Україні. Того ж дня Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроект, таким чином підтримавши введення воєнного стану. 27 листопада спікер Парубій та президент Порошенко підписали закон. Він набуває чинності з дня опублікування у газеті Верховної Ради, а, отже, і запроваджується воєнний стан. Він діятиме протягом 30 днів в областях України, які межують з РФ, самоназваною Придністровською народною республікою (непідконтрольна уряду частина Молдови, де є регулярні війська РФ), та Азово-Чорноморською акваторією.