Консули добиватимуться зустрічі з українськими моряками в Москві, - Геращенко

П'ятниця, 30 листопада 2018 11:53 - Новини
Консули добиватимуться зустрічі з українськими моряками в Москві, - Геращенко
Українські консули будуть негайно добиватись зустрічі з українськими моряками, засудженими в Криму, яких перевезли до Москви.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє віце-спікерка парламенту Ірина Геращенко.

Вона зазначила, що перш за все зустріч моряків із консулами необхідна для надання їм психологічної підтримки.

Вона також зазначила, що зараз дуже важлива і підтримка їхніх родин.

"Держава зобов‘язана максимально підтримати родини моряків: центральна і регіональна влада, тому прошу глав адміністрацій негайно встановити контакт з родинами і бути на постійному зв‘язку", - заявила Геращенко.

Нагадаємо, в ніч на 25 листопада українські військові кораблі проходили Керченською протокою, тоді на них напали російські ВМС. РФ заявила, що українські кораблі зайшли в територіальні води Росії.
Українські кораблі обстріляли та протаранили. Росіяни захопили 24 громадян України. Троє з них були поранені під час нападу. Один у важкому стані, його прооперували 28 листопада.
Підконтрольний РФ суд узяв на два місяці під варту українських моряків на засіданнях 27-28 листопада.

У зв'язку з цим інцидентом президент Петро Порошенко 26 листопада видав указ про запровадження воєнного стану в Україні. Того ж дня Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроект, таким чином підтримавши введення воєнного стану. 27 листопада спікер Парубій та президент Порошенко підписали закон. Він набуває чинності з дня опублікування у газеті Верховної Ради, а, отже, і запроваджується воєнний стан. Він діятиме протягом 30 днів в областях України, які межують з РФ, самоназваною Придністровською народною республікою (непідконтрольна уряду частина Молдови, де є регулярні війська РФ), та Азово-Чорноморською акваторією.