Захоплені Росією моряки, доставлені в московське СІЗО "Лефортово"

П'ятниця, 30 листопада 2018 14:16 - Новини
Захоплені Росією моряки, доставлені в московське СІЗО "Лефортово"
В московське СІЗО “Лефортово" доставили 21-го українського моряка, незаконно засудженого в окупованому Криму.

Про це повідомляє журналіст Антон Наумлюк.

Він додав, що троє поранених військовослужбовців перебувають в медичній частині "Матроська тиша" також в Москві.

Нагадаємо, в ніч на 25 листопада українські військові кораблі проходили Керченською протокою, тоді на них напали російські ВМС. РФ заявила, що українські кораблі зайшли в територіальні води Росії.
Українські кораблі обстріляли та протаранили. Росіяни захопили 24 громадян України. Троє з них були поранені під час нападу. Один у важкому стані, його прооперували 28 листопада.
Підконтрольний РФ суд узяв на два місяці під варту українських моряків на засіданнях 27-28 листопада.

У зв'язку з цим інцидентом президент Петро Порошенко 26 листопада видав указ про запровадження воєнного стану в Україні. Того ж дня Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроект, таким чином підтримавши введення воєнного стану. 27 листопада спікер Парубій та президент Порошенко підписали закон. Він набуває чинності з дня опублікування у газеті Верховної Ради, а, отже, і запроваджується воєнний стан. Він діятиме протягом 30 днів в областях України, які межують з РФ, самоназваною Придністровською народною республікою (непідконтрольна уряду частина Молдови, де є регулярні війська РФ), та Азово-Чорноморською акваторією.