РФ намагалась заслати в Україну монахів-розвідників

П'ятниця, 30 листопада 2018 15:58 - Новини
РФ намагалась заслати в Україну монахів-розвідників
Російські спецслужби намагались використати в Україні своїх агентів під виглядом псевдоцерковників.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Повідомляється, що співробітники “кримської філії” ФСБ змушували чернівчанина, який до березневих подій 2014 року мешкав у Криму, вчинити державну зраду.

Російські спецслужби ним зацікавились, тому що він мав відкриту проукраїнську позицію.

"До того ж чоловік був прислужником в одному з монастирів, тому "таваріщі" вирішили використати його за релігійною лінією. Розвідувальні завдання на території України він мав виконувати під виглядом монаха. А щоб чоловік став більш зговірливим, то продовжувачі традицій КДБ, за звичкою, помістили його на примусове лікування до психіатричної лікарні", - йдеться в повідомленні.

Крім того, у відомстві повідомляють, що одного зі своїх співвітчизників співробітники ФСБ планували використати для виконання спеціальних завдань у мусульманському середовищі на території РФ та України.

Зазначається, що для цього чоловік мав пройти “курс молодого бійця” в освітніх закладах релігійної спрямованості Близького Сходу або Південної Азії. Після відмови його певний час тримали під вартою за звинуваченням у розповсюдженні наркотиків.

Після повторної пропозиції конфіденційного співробітництва росіянин поспіхом покинув країну. Зараз він сподівається отримати статус біженця та залишитись жити в Україні.

"Ось такі "духовниє скрєпи” від ФСБ", - підрезюмували у Службі безпеки.