Затриманим українським морякам привезли в московське СІЗО речі, зібрані для них у Криму

Понеділок, 03 грудня 2018 10:26 - Новини
Затриманим українським морякам привезли в московське СІЗО речі, зібрані для них у Криму
У понеділок, 3 грудня, кримськотатарські активісти привезли в СІЗО “Лефортово" речі, що були зібрані для захоплених Росією українських моряків.

Про це на своєму Facebook повідомляє заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарим Джелялов.

Він підтвердив, що моряків утримують в московському СІЗО №2 "Лефортово",

"Привезли їм зібрані у Криму передачі: речі, продукти…аби передати їм в руки, щоб вони почувалися нормально", — зазначив Джелялов.

Нагадаємо, в ніч на 25 листопада українські військові кораблі проходили Керченською протокою, тоді на них напали російські ВМС. РФ заявила, що українські кораблі зайшли в територіальні води Росії.
Українські кораблі обстріляли та протаранили. Росіяни захопили 24 громадян України. Троє з них були поранені під час нападу. Один у важкому стані, його прооперували 28 листопада.

Підконтрольний РФ суд узяв на два місяці під варту українських моряків на засіданнях 27-28 листопада.

У зв'язку з цим інцидентом президент Петро Порошенко 26 листопада видав указ про запровадження воєнного стану в Україні. Того ж дня Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроект, таким чином підтримавши введення воєнного стану. 27 листопада спікер Парубій та президент Порошенко підписали закон. Він набуває чинності з дня опублікування у газеті Верховної Ради, а, отже, і запроваджується воєнний стан. Він діятиме протягом 30 днів в областях України, які межують з РФ, самоназваною Придністровською народною республікою (непідконтрольна уряду частина Молдови, де є регулярні війська РФ), та Азово-Чорноморською акваторією.