Українським морякам, захопленим РФ, висунули звинувачення

Понеділок, 03 грудня 2018 12:25 - Новини
Українським морякам, захопленим РФ, висунули звинувачення
Усім українським військовополоненим, які утримують в московському СІЗО, висунули звинувачення ще 27 листопада за ч.3 ст. 322 УК РФ (незаконний перетин кордону).

Про це у Facebook повідомив адвокат одного із захоплених моряків Микола Полозов.

Він додав, що на сьогодні немає інформації щодо того, хто є слідчим у справі. А також - про передачу матеріалів кримінальної справи з Криму до суду.

"Як і очікувалося, органи державної влади та посадові особи в РФ чинять перешкоди для здійснення належного захисту військовополонених моряків", - заявив адвокат.

Додамо, що санкція цієї статті передбачає позбавлення волі терміном до шести років.

Нагадаємо, в ніч на 25 листопада українські військові кораблі проходили Керченською протокою, тоді на них напали російські ВМС. РФ заявила, що українські кораблі зайшли в територіальні води Росії.
Українські кораблі обстріляли та протаранили. Росіяни захопили 24 громадян України. Троє з них були поранені під час нападу. Один у важкому стані, його прооперували 28 листопада.

Підконтрольний РФ суд узяв на два місяці під варту українських моряків на засіданнях 27-28 листопада.

У зв'язку з цим інцидентом президент Петро Порошенко 26 листопада видав указ про запровадження воєнного стану в Україні. Того ж дня Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроект, таким чином підтримавши введення воєнного стану. 27 листопада спікер Парубій та президент Порошенко підписали закон. Він набуває чинності з дня опублікування у газеті Верховної Ради, а, отже, і запроваджується воєнний стан. Він діятиме протягом 30 днів в областях України, які межують з РФ, самоназваною Придністровською народною республікою (непідконтрольна уряду частина Молдови, де є регулярні війська РФ), та Азово-Чорноморською акваторією.