Госдума хоче нагородити прикордонників, які захопили українських моряків

Понеділок, 03 грудня 2018 17:09 - Новини
Госдума хоче нагородити прикордонників, які захопили українських моряків
Спікер Госдуми Вячеслав Володін заявив, що комітету безпеки Госдуми доручено підготувати подання пропозиції щодо нагородження російських прикордонників, які захопили українських моряків в Керченській протоці.

Про це повідомляє "Интерфакс".

"Зі свого боку ми доручили комітету з безпеки і протидії корупції розглянути питання про нагородження прикордонників, які брали участь у запобіганні порушення нашого кордону і в захисті законності ", - заявив Володін.

За словами Володіна, російські прикордонники вели себе бездоганно, вони "мужньо, ефективно вирішили ті завдання щодо захисту кордону, які перед ними стояли”.

Нагадаємо, в ніч на 25 листопада українські військові кораблі проходили Керченською протокою, тоді на них напали російські ВМС. РФ заявила, що українські кораблі зайшли в територіальні води Росії.
Українські кораблі обстріляли та протаранили. Росіяни захопили 24 громадян України. Троє з них були поранені під час нападу. Один у важкому стані, його прооперували 28 листопада.

Підконтрольний РФ суд узяв на два місяці під варту українських моряків на засіданнях 27-28 листопада.

У зв'язку з цим інцидентом президент Петро Порошенко 26 листопада видав указ про запровадження воєнного стану в Україні. Того ж дня Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроект, таким чином підтримавши введення воєнного стану. 27 листопада спікер Парубій та президент Порошенко підписали закон. Він набуває чинності з дня опублікування у газеті Верховної Ради, а, отже, і запроваджується воєнний стан. Він діятиме протягом 30 днів в областях України, які межують з РФ, самоназваною Придністровською народною республікою (непідконтрольна уряду частина Молдови, де є регулярні війська РФ), та Азово-Чорноморською акваторією.