Блокування Росією Керченської протоки: аварій зазнали три іноземні судна

Вівторок, 04 грудня 2018 10:36 - Новини
Блокування Росією Керченської протоки: аварій зазнали три іноземні судна
У Чорному та Азовському морях зафіксовані аварії морських суден, зумовлені блокуванням Росією Керченської протоки. Аварії траплялися переважно через скупчення кораблів поблизу протоки.

Про це у Facebook  повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій.

З 25 листопада сотні кораблів перебували в очікуванні дозволів на прохід через Керченську протоку, як в напрямку Чорного, так і в напрямку Азовського морів. Через скупчення кораблів сталися аварії.

Так, за даними міжнародних систем моніторингу суден 30 листопада вантажне судно Республіки Того під час маневрування поблизу Керченської протоки зазнало пошкодження через заплутування гвинта судна в якірному ланцюзі іншого вантажного судна Республіки Мальта. Обидва кораблі знаходилися на шляху до портів в Азовському морі.

"1 грудня на виході з Азовського моря поблизу Керченської протоки буксир PAL 3 (Російська Федерація) втратив контроль над буксированою баржою  , що була завантажена близько 4000 тон пшениці, через що баржа відірвалася та сіла на мілину поблизу мису Кам’яне. Капітан буксира кілька годин намагався самостійно зняти баржу з мілини, однак спроби виявилися марними", повідомило Міністерство. 

Також у відомстві додали, що допустивши масове скупчення суден в районі Керченської протоки, Російська Федерація створила серйозну загрозу безпеці судноплавства. Такі дії РФ є грубим порушенням Конвенції з морського права 1982 року, відповідно до якої Росія відповідає за безпечну навігацію суден.