НАТО посилило оборону через російську агресію проти України, - генсек

Вівторок, 04 грудня 2018 12:16 - Новини
НАТО посилило оборону через російську агресію проти України, - генсек
Країни-члени НАТО проводять найбільше укріплення колективної оборони з часів Холодної війни через агресію Росії проти України в Криму та на Донбасі.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг на початку дводенної зустрічі голів МЗС країн альянсу в Брюселі, повідомляє "Європейська правда".

"Через агресивні дії Росії проти України, незаконну анексію Криму, дестабілізацію на сході України НАТО провело найбільше посилення нашої колективної оборони з часів Холодної війни зі створенням сил швидкого реагування, мультинаціональних батальйонів на східних кордонах. Тому союзники НАТО зміцнюють колективну безпеку в якості прямої відповіді на те, що Росія зробила проти України", - заявив генсек.

Також він висловив стурбованість через нову ракетну систему РФ, яка ставить під загрозу Доровір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

Нагадаємо, в ніч на 25 листопада українські військові кораблі проходили Керченською протокою, тоді на них напали російські ВМС. РФ заявила, що українські кораблі зайшли в територіальні води Росії.
Українські кораблі обстріляли та протаранили. Росіяни захопили 24 громадян України. Троє з них були поранені під час нападу. Один у важкому стані, його прооперували 28 листопада.

Підконтрольний РФ суд узяв на два місяці під варту українських моряків на засіданнях 27-28 листопада.

У зв'язку з цим інцидентом президент Петро Порошенко 26 листопада видав указ про запровадження воєнного стану в Україні. Того ж дня Верховна Рада проголосувала за відповідний законопроект, таким чином підтримавши введення воєнного стану. 27 листопада спікер Парубій та президент Порошенко підписали закон. Він набуває чинності з дня опублікування у газеті Верховної Ради, а, отже, і запроваджується воєнний стан. Він діятиме протягом 30 днів в областях України, які межують з РФ, самоназваною Придністровською народною республікою (непідконтрольна уряду частина Молдови, де є регулярні війська РФ), та Азово-Чорноморською акваторією.