Сім'ї полонених моряків зустрілися з Порошенком

Вівторок, 04 грудня 2018 18:14 - Новини
Сім'ї полонених моряків зустрілися з Порошенком
Президент Петро Порошенко зустрівся з рідними військовополонених українських моряків.

Про це повідомила прес-служба президента України. 

"Я попросив про цю зустріч для того, щоб ви дізналися, що ми зробили, робимо і плануємо робити для того, щоб якнайшвидше  наші воїни повернулися додому. Ми не йдемо на жодні компроміси. І коли кажуть: чи є якісь попередні умови для того, щоб ми робили будь-які подальші кроки? Я кажу: перший крок – воїни додому", - сказав Президент.

Президент поінформував рідних полонених моряків про переговори з лідерами держав і міжнародних організацій, під час яких порушувалося питання російської агресії проти України і вимога до Росії звільнити українських воїнів.

"Відразу ж після цих переговорів всі вони виставили абсолютно чітку вимогу президенту Путіна. Перше - повернути воїнів. Друге - повернути кораблі і третє - забезпечити безперешкодний прохід Керченською протокою", - додав він.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники у Керченській протоці відкрили вогонь по трьох українських кораблях і захопили їх. За даними української влади, шестеро українських моряків були поранені, зокрема, двоє перебувають у тяжкому стані. Росія заявляє, що надала медичну допомогу трьом пораненим, про інших трьох не згадувала.

Підконтрольний Кремлю суд у Сімферополі арештував всіх 24 моряків на два місяці. Українська влада визнає їх військовополоненими.