Порошенко пропонує провести вибори в ОТГ в умовах воєнного стану

Середа, 05 грудня 2018 11:29 - Політика 100
Порошенко пропонує провести вибори в ОТГ в умовах воєнного стану
Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону щодо забезпечення проведення місцевих виборів в умовах воєнного стану, призначених на 23 грудня 2018 року. 

Про це повідомила прес-служба Адміністрації президента. 

 "Маємо всі передумови для спокійного проведення виборів у ОТГ, так само як для підготовки до офіційного старту президентських виборів", — додав він.

Натомість спікер Верховної Ради Андрій Парубій на ІІІ Форумі місцевого самоврядування 5 грудня заявив, що провести місцеві вибори, заплановані на 23 грудня, наразі неможливо через введення воєнного стану.

"Було би правильно, якби вибори пройшли незалежно від введення воєнного стану. Але ми провели детальні консультації з Центральною виборчою комісією, комітетом Верховної Ради, юридичним відділом ВР і дійшли до спільного розуміння, що на сьогодні це (провести вибори — ред.) неможливо вже зробити, бо процес проведення виборів уже був перерваний, і він не може вернутися в ту ж точку, він має починатися спочатку", — зазначив Парубій.

Нагадаємо, в громадянській мережі ОПОРА раніше зазначали, що вибори неможливо провести через воєнний стан, адже він прямо забороняє будь-які виборчі процеси. Нагадаємо, що воєнний стан діятиме до 26 грудня.