Кабмін виділив по 100 тис. грн захопленим українським морякам

Середа, 05 грудня 2018 14:09 - Політика 92
Кабмін виділив по 100 тис. грн захопленим українським морякам
Кабінет міністрів вирішив виплатити по 100 тисяч гривень військовополоненим українським морякам, які були захоплені Росією в Керченській протоці.

Таке рішення 5 грудня ухвалили на засіданні уряду. 

"Сьогодні Кабмін ухвалив постанову про виплату військовополоненим, які були захоплені Російською Федерацією після подій в Чорному морі", - розповів міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

За його словами, після того, як Міноборони надасть список військовополонених з точними персональними даними, МінТОТ приступить до ідентифікації даних осіб для виплати допомоги їхнім родичам або законним представникам.

Черниш підкреслив, що це кошти цільові, які мають бути використані на захист військовополонених, зокрема на правову допомогу та доставку кореспонденції.

Нагадаємо, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь. Спецпризначенці Росії обстріляли і захопили три українські кораблі у Керченській протоці, а також 24 моряків.

Київський районний суд Сімферополя заарештував 21 українського моряка до 25 січня 2019 року. Ще трьох моряків, які перебували у керченській лікарні, заарештував Керченський міський суд. Вони також будуть під арештом до 25 січня 2019 року. Українським морякам погрожує до 6 років позбавлення волі.