Парламент схвалив закон про гуманітарне розмінування на Донбасі

Четвер, 06 грудня 2018 13:22 - Політика 74
Парламент схвалив закон про гуманітарне розмінування на Донбасі
Верховна рада України підтримала в другому читанні законопроект №9080-1 про протимінну діяльність в Україні. Проект після низки невдалих голосувань підтримали 242 нардепи.

Про це йдеться в законопроекті України

Відповідно до закону, в Україні буде створено центр протимінних операцій. 

СУТЬ ЗАКОНУ

Законопроектом визначається перелік об'єктів і суб'єктів протимінної діяльності, порядок їх створення, організаційні та процедурні засади діяльності. Також вимоги до фахівців у сфері протимінної діяльності та розмінування і їх обов'язки.

Крім того, проектом передбачається визначити істотні умови договору про закупівлю робіт та послуг у сфері протимінної діяльності та пропонується встановити відповідальність за порушення законодавства у цій сфері. 

Також пропонується визначити джерела фінансування протимінної діяльності; порядок обліку операторів протимінної діяльності, надання допомоги постраждалим особам  від вибухонебезпечних предметів, визначення статусу територій для потреб протимінної діяльності; повноваження інспекції з контролю якості протимінної діяльності та секретаріату Центру протимінних операцій. 

Нагадаємо, нардепи 6 листопада підтримали за основу в першому читанні законопроект №9080-1 про протимінну діяльність в Україні. За законопроект після низки невдалих спроб проголосували 240 парламентарів.

Додамо також, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко заявила, що США, Британія, Швейцарія і Канада готові посилити співпрацю з Україною для розмінування на Донбасі.