Угорщина припинила видачу своїх паспортів на території України

Четвер, 06 грудня 2018 18:59 - Політика 37
Угорщина припинила видачу своїх паспортів на території України
Угорські консульства припинили процедуру видачі угорських паспортів громадянам України на Закарпатті та в Києві.

Про це за підсумками переговорів з Угорщиною на зустрічі міністрів ОБСЄ повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає "Європейська правда".

"Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам’ятаю заяви Сійярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось", - заявив Клімкін.

Клімкін визнав, що угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається і процедура може продовжитися за кордоном України.

"Я, на жаль не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їх дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити", - пояснив міністр.

Він також повідомив, що Україна запропонувала Угорщині підписати угоду про уникнення подвійного громадянства, але не отримала відповіді Будепешту на свою пропозицію.