Рада Євросоюзу запровадила санкції проти організаторів всевдовиборів на Донбасі

Понеділок, 10 грудня 2018 11:20 - Політика 109
Рада Євросоюзу запровадила санкції проти організаторів всевдовиборів на Донбасі
  Під час розгляду українського питання на засіданні Ради ЄС погодили рішення про запровадження санкцій проти організаторів "виборів" на території самопроголошених ДНР і ЛНР.

Про це у Twitter повідомив журналіст Рікард Йозвяк.

"Міністри закордонних справ ЄС щойно погодили заборону на отримання віз та заморожування активів для 9 осіб, яких ЄС вважає відповідальними за організацію "виборів" на сході України", - написав он.

У заході бере участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін. На порядку денному 10 грудня – агресивні дії РФ у Чорному і Азовському морях та реакції на них Євросоюзу. Як повідомила прес-служба МЗС України, Клімкін отримав запрошення від керівника європейської дипломатії Федеріки Могеріні.

Представники ради ЄС планують визначити форму відповіді ЄС на агресивне втручання Росії на території України в Азовському морі, можливості посилення санкцій та шляхи звільнення українських військовополонених. Також керівники МЗС держав Євросоюзу планують озвучити кроки підтримки українського Приазов'я.

Нагадаємо, 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли під варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли в СІЗО до Москви.