Закон про припинення дружби з РФ опублікований: починає діяти 12 грудня

Вівторок, 11 грудня 2018 11:09 - Політика 67
Закон про припинення дружби з РФ опублікований: починає діяти 12 грудня
Закон про припинення дії Договору про дружбу між Україною та РФ набуде чинності з середи, 12 грудня.

Про це повідомляє "Голос України".

"Припинення дії Договору про дружбу звільняє Україну від будь-якого зобов'язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов'язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання названого Договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів", — йдеться у президентському законі.

Нагадаємо, 10 грудня президент Петро Порошенко підписав закон про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво України з Росією.

В Адміністрації президента РФ назвали "нерозумним" можливий вихід України з угоди про дружбу з Росією.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено терміном на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип "стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного".

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.