Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо мілітаризації Криму та акваторії Чорного та Азовського морів

Вівторок, 18 грудня 2018 10:24 - Політика 126
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо мілітаризації Криму та акваторії Чорного та Азовського морів
Вночі, з 17 на 18 грудня за українським часом, у Нью-Йорку була ухвалена резолюція щодо російської агресії в окупованому Криму. Резолюція закликає Кремль звільнити українських моряків та повернути Україні військові кораблі. Також вона підкреслює необхідність подальшої консолідації міжнародних зусиль для відновлення суверенітету і територіальної цілісності, включно з Кримом, як єдиного шляху з відновлення безпеки та стабільності в Європі.

Про це повідомив у Facebook Президент України Петро Порошенко.

"Сьогодні зроблено ще один важливий крок на шляху до деокупації Криму. Резолюція засвідчила однозначну оцінку світової спільноти щодо триваючої протиправної поведінки Кремля", - написав Порошенко..

Також він зазначив, що цивілізований світ занепокоєний небезпекою, яку несе Росія як на суші, так і на морі.

Крім того, глава держави заявив, що російська влада хоче перетворити Чорноморсько-Азовський регіон на сіру зону свого виключного контролю.

"За" проголосувало 66 країн, "проти" проголосувало 19 країн, "утрималося" - 72. Для підтримки цієї резолюції вимагалося не менше двох третин голосів країн-членів ООН.

"Світова спільнота єдина у своїй позиції – Кремль має негайно та безумовно звільнити українських моряків та повернути Україні військові кораблі. Нинішня резолюція також підкреслює необхідність подальшої консолідації міжнародних зусиль для відновлення суверенітету і територіальної цілісності, включно з Кримом, як єдиного шляху з відновлення безпеки та стабільності в Європі", - резюмував Президент. Нагадаємо, 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли під варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли в СІЗО до Москви.

Нагадаємо, 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли під варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли в СІЗО до Москви.