Британський корабель у Чорному морі не зупинить агресію РФ, - воєнний експерт

Вівторок, 18 грудня 2018 15:08 - Політика 90
Британський корабель у Чорному морі не зупинить агресію РФ, - воєнний експерт
Британський розвідувальний корабель HMS Echo, який увійшов у Чорне море через протоку Босфор не зупинить російську агресію. 

Про це в ексклюзивному коментарі АСПІ повідомив воєнний експерт Олег Старіков. 

Судно призначене для проведення розвідувальних операцій на підтримку підводних човнів та десантних операцій. Воно оснащено багатопроменевим ехолотом і численними датчиками для збору військових даних. Корабель також має озброєння - 20 мм гармату і 7,62 мм кулемет.

"Англійці не дадуть порушити морські закони. Судно буде фіксувати факти російської агресії, ці матеріали будуть висуватись Лаврову та направлятись в Міжнародну судову інстанцію. Ця справа триватиме не рік, не два, але якщо через пять років міжнародний суд визнає порушення, то будуть накладені економічні санкції і Україні це все буде відшкодовано", - повідомив експерт. 

Додамо, що у ВМС США розповіли про ще один корабель – есмінець USS Carney – що також увійшов до акваторії Чорного моря.

"17 лютого USS Carney приєднався до есмінця USS Ross в Чорному морі для проведення морських операцій щодо забезпеченню безпеки. Присутність другого корабля в Чорному морі дозволяє ВМС США підтримувати оперативну присутність в регіоні", – підкреслюється у повідомленні.

Крім того зазначається, що час перебування есмінців в акваторії Чорного моря буде відповідати міжнародному праву, в тому числі Конвенції Монтре 1936 року – згідно з угодою, кораблі нечорноморських країн мають право перебувати в акваторії Чорного моря не довше, ніж 21 добу.