У Росії поширюють фейк про підготовку Україною хіматаки на Донбасі, - заступник Міністра

Середа, 19 грудня 2018 13:10 - Політика 107
У Росії поширюють фейк про підготовку Україною хіматаки на Донбасі, - заступник Міністра
Кремлівські псевдомедіа поширюють дезінформацію про те, що Україна разом з іноземними спецслужбами нібито готують атаку з використанням хімічних речовин. Бойовики стверджують, що українська влада збирається здійснити операцію, аналогічну сирійському "кейсу "Білих касок".

Про це заступник Міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін повідомив в своєму Telegram-каналі.

Як заявив Золотухін, вчора і сьогодні, з посиланням на Дениса Пушиліна (так званий очільник "ДНР") поширюється фейк про те, що "іноземні розвідки, разом з ВСУ, готують проведення операції, аналогічної сирійському "кейсу "Білих касок".

"Це означає, що буде нібито здійснена атака з хімічними речовинами і сфабриковано відео постраждалих від отруйних газів", - написав заступник Міністра.

Також Золотухін зазначив, що 7 грудня цього року, з боку т.зв. ДНР був поширений фейк про те, що ВСУ нібито готуються до наступу в районі Маріуполя, а також здійснюють якісь маніпуляції з хімічними речовинами.

"Пізніше в російських онлайн-виданнях маргінального характеру (типу "Русская весна", News Front) стали з'являтися публікації про "кейси "Білих касок" без відношення до України. Метою було - освіжити фейк в пам'яті читачів", - розповідає заступник міністра інформаційної політики України.