РФ налаштована блокувати будь який прогрес в Мінську, - Геращенко

Середа, 19 грудня 2018 15:24 - Політика 55
РФ налаштована блокувати будь який прогрес в Мінську, - Геращенко
Україна 19 грудня на засіданні Тристоронньої контактної групи ще раз підтвердила свою готовність звільнити затриманих сепаратистів і засуджених в Україні росіян в обмін на звільнення українських політв'язнів, однак Росія цей процес блокує. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко. 

"РФ налаштована блокувати будь який прогрес в Мінську, бо вважає, що будь- який прогрес допомогає президенту Порошенку. А РФ прагне зміни нинішньої української влади. Й тому блокує будь які кроки для пошуку компромісу і досягнення прогресу, схоже, до наших виборів", - написала вона. 

Крім того, Ірина Геращенко пояснила, що Російська Федерація та бойовики займають деструктивну позицію та відмовляються визнавати своїх своїми, натомість називають їх "добровольцями". Також Росія замовчує інформацію про українців, незаконно утриманих на окупованих територіях. 

"Україна дає чесні відповіді відносно тих,хто утримується в українських тюрмах, ми відповідаємо на запити і підтверджуємо/встановлюємо затриманих. В той же час ОРДЛО роками приховує інформацію про десятки незаконно утримуваних в своїх тюрмах громадян України. Та й Росія не дає інформацію про українців, яких тримає в сибірських тюрмах, як наприклад , про незаконно вивезеного з Луганська Сизановича", - додала Геращенко. 

Нагадаємо, останній обмін заручниками відбувся на Донбасі 27 грудня 2017 року. Тоді в Україну повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини.